KLUB PLAVECKÝCH SPORTŮ OSTRAVA

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

V pátek 8. 9. 2017 proběhlo Setkání s rodiči plavců KPS Ostrava, které bylo spojené s vyhlášením nejlepších plavců.

Setkání, které proběhlo v salónku HOTELU SAREZA, se zúčastnilo více než 50 rodičů. Úvodního slova se zhostil Vedoucí trenér Vítězslav Hartmann. Předseda klubu Jan Pala zhodnotil práci Trenérské rady za uplynulé období a nastínil nový směr, kterým se klub vydá v následujícím obdodobí. Rodičům byl představen nový člen trenérského týmu Adam Kolek, jehož hlavním posláním bude zajištění suché přípravy pro žáky Sportovních tříd a tvorba teambuildingových programů pro všechny plavce v klubu. Posledním bodem programu bylo vyhlášení nejlepších plavců, ktrého se společně zhostili Adam Kolek, trenérka Petra Formánková a Vedoucí trenér plavců SG Libor Kohut. Po vyhlášení následovla volná zábava.

Trenérská rada KPS Ostrava děkuje všem rodičům za účast.

• na Zimním MČR v Trutnově Davida sice postihla nemoc, ale i tak si vyplaval 3.místo na 200 volný způsob a 2.místo na 50 volný způsob
  • na Letním MČR, které se plavalo na domácím bazéně v Ostravě, David zaplaval výborné časy, ale tentokrát žádná medaile necinkla, museli jsme se spokojit s nejlepším umístěním a to 4. místo na 100VZ
  • velkým úspěchem v letní sezóně byla reprezentace Moravskoslezský kraj na Letní Olympiádě dětí a mládeže v Brně, zde si David vyplaval 2.místo ve štafetě a přidal k tomu velké osobní rekordy

Matyáš Machalla

• v roce 2017 jsme zaznamenali u Matyáše velký výkonnostní posun. Splnil limit do reprezentace starších juniorů a získal na posledním letním Mistrovství České republiky 3 medaile v kategorii starších juniorů.

2. místo

Tohoto úspěchu dosáhl především poctivým přístupem k tréninku a pravidelnou docházkou na trénink.

Seniorka

Závadová Bára (nejlepší plavkyně roku 2016)

• Zima 2016 – finále MS 25 Winsdor, MČR - 5 x 1.místo, 1 x 2.místo + štefeta 2 x 3.místo
  • Léto 2017 – MS50 Budapešt 17.místo, finále LU Taipei , MČR - 2 x 1.místo, 1 x 2.místo + štafeta 2 x 3.místo + štafeta 1 x 1. místo, 3 x 2.místo, 1 x 3.místo

Senior

Michal Rubáček

Michal je důkazem toho, že se dá plavat i do pozdního seniorského věku. V 31 letech získal na letním Mistrovství ČR medaili. Obsadil 2 místo v jeho oblíbené disciplíně 50 motýlek.

Michal je stále držitelem 2 českých rekordů a to na 50 a 100 motýlek. Je pro nás silnou oporou v soutěži družstev, ale i dobrým příkladem pro mladé začínající plavce.

Skokani roku 2016/2017

Veronika Petřeková

Svou neobyčejnou pílí a přístupem k tréninkovému programu se z ní v roce 2017 stala vynikající závodnice, která získala na letním Mistrovství České republiky 3 medaile v kategorii starších juniorů.